Ghetto games kauss
Latvijas kausa masreslingā 2. posms 2022.
2022. gada 13.augustā Grīziņkalns, Rīga (Pērnavas iela 42)

Raganas kauss

Raganas kauss
Latvijas kausa masreslingā 1. posms 2022
16:00 2022. gada 9. jūlijā Parka iela 1, Ragana, Krimuldas pag., Siguldas nov.

EIROPAS ČEMPIONĀTS MASRESLINGĀ 2021 PĀRCELŠANA

Eiropas Čempionāts masreslingā absolūtajā svara kategorijā tiek atcelts sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem.

LATVIJAS ČEMPIONĀTS MASRESLINGĀ 2020

2020.gif

 

NOLIKUMS Latvijas čempionāts masreslingā 2020

Pieteikums dalībai Latvijas Čempionātā Masreslingā 22.08.2020

Vecāku atļauja startē

BĒRNU KAUSS MASRESLINGĀ

mwb.gif

Panatta Kauss Masreslingā

Latvija pārved mājās 2 bronzas medaļas!

Latvija pārved mājās 2 bronzas medaļas!
Pagājušonedēļ, 15.-18. novembrī, Polijas pilsētā Pabjaņicē norisinājās Pasaules kausa 3. posms masreslingā. Sacensībās piedalījās 127 sportisti no 21 valsts no visas pasaules.
Latviju pārstāvēt devās komanda 10 sportistu sastāvā. Lai gan Latvijā šis sporta veids ir ienācis pavisam nesen, Latvijas sportisti lika par sevi manīt, kā arī guva atzinību no pieredzējušiem sportistiem un tiesnešiem par ļoti strauju sportistu izaugsmi un sporta veida attīstību valsts līmenī. Latvijas komanda ieņēma 9. vietu 21 valsts konkurencē komandu vērtējumā, kas ir vērtējams kā ļoti labs rezultāts attiecībā pret mūsu nelielo pieredzi.
Komanda mājās pārveda divas bronzas medaļas. Pirmajā sacensību dienā svara kategorijā līdz 125kg 3. vietu izcīnīja Vladimirs Šņitņikovs. Pēdējā cīņa bija izšķirošā, kas zaudējuma gadījumā ļautu Vladimiram ieņemt tikai 5. vietu. Tomēr 12 pasaules spēcīgāko vīru konkurencē ar 3 zaudētām cīņām un 6 uzvarām Vladimirs izcīnīja vietu uz pjedestāla. Turklāt tik lielisks sniegums viņam ļāva ieņemt augsto 6. vietu visu Pasaules kausa posmu kopvērtējumā.


Pie pirmās dienas sacensību pārsteigumiem jāpiemin Latvijas komandas sportists Reinis Kaspars, kurš šajās sacensībās ierindojās 5. vietā svara kategorijā līdz 90kg, izšķirošajā cīņā zaudējot pieredzējušam, vairākus gadus Pasaules čempionātos godalgotās vietas ieņēmušam sportistam no Slovākijas. Ņemot vērā to, ka Reinis šajā sporta veidā trenējas vien dažus mēnešus, 16 sportistu konkurencē izcīnīt 5. vietu ir lielisks panākums.

Latvijas Masreslinga izlase

Latvijas Masreslinga izlase aizvadīja pēdējo treniņu pirms Pasaules kausa 3. posma masreslingā, kas notiks 2019. gada 14.-18. Novembrī Pabianicē (Polija).

Gatavs uzvarai!

Latvijas Čempionāts masreslingā

Sestdien, 2019. gada 28. septembrī Rīgas Nacionālajā Sporta Manēžā kustības „Par sportisku sabiedrību” Sporta festivāla ietvaros norisinājās Latvijas Čempionāts masreslingā. Sacensību mērķis bija noskaidrot Latvijas čempionus, spēcīgākos šajā sporta veidā, kuriem novembrī tiks dota iespēja kā vienotai komandai doties pārstāvēt Latviju uz Pasaules 3. kausa posmu masreslingā Pabjaņicē, Polijā.
Sacensībās kopā piedalījās 41 dalībnieks- 10 sievietes un 31 vīrietis-, kuri sacentās dažādās svara kategorijās. Vislielākā konkurence bija starp vīriešiem svara kategorijā līdz 80kg.
Paldies par sacensību atbalstu: Rīgas dome, LIDO4F , Ķekavas Avotsveikals.sp.lv, SIA Plastik, SIA Viesulis PLUSPeople Fitness Riga.

3

Maskavas forštates kauss masreslingā bērniem

Sestdien, 2019. gada 28. septembrī Rīgas Nacionālajā Sporta Manēžā kustības „Par sportisku sabiedrību” Sporta festivāla ietvaros norisinājās Maskavas forštates kauss masreslingā bērniem.
Sacensībās kopā piedalījās 20 bērni vecumā no 8 līdz 17 gadiem, kuri sacentās dažādās vecuma un svara kategorijās.
Paldies par sacensību atbalstu: Rīgas dome, Latvijas TīkliARKAN FiT ShopĶekavas Avots.

 

Latvijas čempionāts masreslingā 2019

Latvijā šis ir samērā jauns sporta veids, tomēr tā attīstība uzņem apgriezienus. 2018. gada novembrī tika nodibināta „Latvijas Masreslinga federācija” (LMF), kas aktīvi darbojas šī sporta veida attīstībā un popularizēšanā Latvijas teritorijā un ne tikai.
2018. gada novembra beigās 10 cilvēku komanda no Latvijas devās uz 3. pasaules čempionātu masreslingā, lai pārbaudītu savus spēkus šajā sporta veidā, smeltos jaunu pieredzi un dibinātu kontaktus ar citu valstu masreslinga federācijām. Šis brauciens bija liels atspēriena punkts Latvijas Masreslinga Federācijai, kā rezultātā 2019. gada maijā Rīgā, „Lido” atpūtas centrā, norisinājās Eiropas čempionāts masreslingā absolūtajā svara kategorijā, kurā Latvijas komandas pārstāvji ieguva divas 3. vietas- vienu sieviešu kategorijā, otru vīriešu. Šis čempionāts tika organizēts ciešā sadarbībā ar Starptautisko masreslinga federāciju Saha Republikā (Jakutija).
Šī gada martā Rijādā, Saūda Arābijā, norisinājās Pasaules čempionāts absolūtajā svara kategorijā vīriem, kurā piedalījās 41 atlēts no 41 pasaules valsts un 5 dažādiem kontinentiem. Latviju pārstāvēt devās absolūti spēcīgākais sportists Latvijā šajā sporta veidā Nauris Agrums. Nauris šajās sacensīnās ierindojās augstajā 13. vietā. Nauris šajā sporta veidā ir ar pieredzi, ir piedalījies 1. Pasaules čempionātā masreslingā Jakutijā 2014.gadā, vairākās starptautiskās sacensībās Maskavā un citur Krievijā. Tāpat plāno piedalīties Latvijas čempionātā.
Lai popularizētu veselīgu dzīves veidu un masreslingu kā perspektīvu sporta veidu tieši jauniešu vidū, LMF ir organizējusi vairākas nodarbības, lekcijas, paraugdemonstrējumus un sacensības Latvijas skolās, bērnu nometnēs un dažādos publiskos pasākumos.
Šī gada 28. septembrī norisināsies Latvijas čempionāts masreslingā, kura mērķis ir noskaidrot spēcīgākos Latvijas atlētus un pēc sacensību rezultātiem noteikt komandas sastāvu, kas šogad Novembrī dosies uz Pasaules čempionāta masreslingā 3. kausa posmu Lodzā, Polijā.

Vieta un laiks:
- Sacensības notiks 2019. gada 28. septembrī Rīgas Nacionālajā Sporta Manēžā, Kojusalas ielā 9, Rīgā
- 1000 – 1130 dalībnieku svēršanās (sievietes, vīrieši);
- 1130 – 1200 tehniskais pārtraukums;
- 12.00 sacensību sākums.

Kontakttālrunis: +371 28755557 Arnis Rukmanis

Eiropas čempionāts masrestlingā vīriešu un sieviešu grupās absolūtajā svara kategorijā

2019. gada 26. maijā Atpūtas centrā ''Lido'' Krasta ielā, Rīgā norisinājās Eiropas čempionāts masrestlingā vīriešu un sieviešu grupās absolūtajā svara kategorijā. 

Šajā dienā masrestlings apvienoja sportistus no Bulgārijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Ungārijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, Slovākijas, Ukrainas un, protams, Latvijas. Šo Eiropas valstu dēli un meitas iznāca arēnā, lai sportiskās cīņā iegūtu stiprākā, izturīgākā un gudrākā sportista titulu šajā jaunajā, arvien lielāku popularitāti gūstošajā sporta veidā.  

Temperamentīgā vietējā publika palīdzējā Latvijas sportistiem nodemonstrēt patiešām lielisku sniegumu. Rezultātā Maksims Popovs un Jolanta Sviķe izcīnīja bronzas medaļas. Trešo vietu ar viņiem dalīja Peters Puha no Slovākijas un Svetlana Tihonova no Krievijas. Sudraba medaļas vīriešu grupā izcīnīja Oļegs Silka (Ukraina), sieviešu - Vanessa Davida (Ungārija).

Par čempionāta triumfatoriem kļuva tituliem visbagātākais masrestleris Viktors Koļibabčuks no Krievijas un pašreizējā pasaules čempione masrestlingā Anīna Vāranmā no Somijas.

Eiropas čempionāts maseslingā absolūtajā svara kategorijā

Sacensības tiek rīkotas no 2019. gada no 25. līdz 26 maijam Latvijā, atpūtas ventrā „Lido”, Krasta ielā 76, Rīgā. 

Sacensību programma: *

2019. gada 25. maijs (sestdiena) – dalībnieku reģistrācijas un sacensību 

       13.00      dalībnieku atvērtais treniņš,

       17.00      komisijas darbs- dalībnieku svēršana

      (sievietes, vīrieši) un pielaide sacensībām,

       20.00    preses konference; 

2019. gada 26. maijs (svētdiena) – sacensību diena;

      11.00     svinīgā sacensību atklāšanas ceremonija,

      18.00     sacensību uzvarētāju apbalvošana, 

      18.30     svinīgais sacensību noslēgums,

      19.00     preses konference; 

 *Sacensību programmā iespējamas izmaiņas

 Sacensību dalībnieki

 Sacensībās piedalās sportisti (vīrieši un sievietes) saskaņā ar nacionālo masreslinga federāciju pieteikumiem, kuri sacensību norises dienās nav jaunāki par 18 gadiem, kuriem veikta medicīniskā pārbaude un kuriem nav kontrindikāciju, lai nodarbotos ar spēka sporta veidiem. Nacionālajām masreslinga federācijām ir tiesības pieteikt līdz 2 (diviem) sportistiem katrā kategorijā. Latvijas masreslinga federācijai, kā uzņemošajai pusei, tiek piešķirtas tiesības pieteikt līdz 4 sportistiem katrā kategorijā.

 Svara kategorijas:

 -     Vīrieši – аbsolūtā svara kategorija (minimālais svars 90 kg);

 -     Sievietes – аbsolūtā svara kategorija (minimālais svars 75 kg).

Sacensību norises nosacījumi:

Sacensībām ir personisks raksturs, un tās norisinās absolūtajā svara kategorijā vīriešiem un sievietēm pēc spēkā esošajiem Starptautiskās masreslinga federācijas noteikumiem, saskaņā ar nosacījumiem, kad izstāšanās notiek pēc diviem zaudējumiem, izveidojot ''А'' un ''B'' grupas.

 Eiropas čempionāta masreslingā absolūtajā svara kategorijā (vīrieši, sievietes) NOLIKUMS  

Preses relīze

 

III PASAULES ČEMPIONĀTS MAS-RESLINGĀ

Šī gada 22.-26. Novembrī Jakutijas galvaspilsētā Jakutskā norisinājās III Pasaules čempionāts mas-reslingā. Latviju šajās sacesībās pārstāvēt devās 8 atlētu komanda un 2 pārstāvji.

Lai gan Latvijas komandai diemžēl nevienu medaļu pārvest mājās neizdevās,cīņasspars, gūtā pieredze un emocijas ir neatsveramas. Sacensībās komandu atlēti cīnījās arī par komandu vērtējuma punktiem. Pirmais Latvijas komandai punktus izcīnīja Arturs Zolotihs, svara kategorijā līdz 90kg, uzvarot Pakistānas sportistu. Kā otrais no Latvijas punktus komandai izcīnīja Andrejs Kudrjavcevs, kategorijā līdz 80kg, uzvarot Ēģiptes sportistu. Tajā pašā svara kategorijā Arnis Rukmanis pievarēja ASV atlētu un izcīnīja komandas punktus. Sacensību izlozes rezultātā Latvijas komandas atlētiem nācās cīnīties arī savā starpā, rezultātā Andrejs Kudrjavcevs izrādījās spēcīgāks par Arni Rukmani.

Tomēr šis gads un III Pasaules čempionāts ir vēsturisks un ļoti nozīmīgs Latvijas komandai un Latvijas Masreslinga Federācijai, ar vienbalsīgu kongresa lēmumu, LMF tika uzņemta Starptautiskajā Masreslinga Federācijā (International Mas-wrestling Federation). Tas ir ļoti būtisks notikums, kas paver iespējas plašāk attīstīt šo sporta veidu, organizēt ne tikai valsts mēroga, bet arī starptautiska mēroga sacensības un čempionātus.