Latvijas čempionāts masreslingā 2019

Latvijā šis ir samērā jauns sporta veids, tomēr tā attīstība uzņem apgriezienus. 2018. gada novembrī tika nodibināta „Latvijas Masreslinga federācija” (LMF), kas aktīvi darbojas šī sporta veida attīstībā un popularizēšanā Latvijas teritorijā un ne tikai.
2018. gada novembra beigās 10 cilvēku komanda no Latvijas devās uz 3. pasaules čempionātu masreslingā, lai pārbaudītu savus spēkus šajā sporta veidā, smeltos jaunu pieredzi un dibinātu kontaktus ar citu valstu masreslinga federācijām. Šis brauciens bija liels atspēriena punkts Latvijas Masreslinga Federācijai, kā rezultātā 2019. gada maijā Rīgā, „Lido” atpūtas centrā, norisinājās Eiropas čempionāts masreslingā absolūtajā svara kategorijā, kurā Latvijas komandas pārstāvji ieguva divas 3. vietas- vienu sieviešu kategorijā, otru vīriešu. Šis čempionāts tika organizēts ciešā sadarbībā ar Starptautisko masreslinga federāciju Saha Republikā (Jakutija).
Šī gada martā Rijādā, Saūda Arābijā, norisinājās Pasaules čempionāts absolūtajā svara kategorijā vīriem, kurā piedalījās 41 atlēts no 41 pasaules valsts un 5 dažādiem kontinentiem. Latviju pārstāvēt devās absolūti spēcīgākais sportists Latvijā šajā sporta veidā Nauris Agrums. Nauris šajās sacensīnās ierindojās augstajā 13. vietā. Nauris šajā sporta veidā ir ar pieredzi, ir piedalījies 1. Pasaules čempionātā masreslingā Jakutijā 2014.gadā, vairākās starptautiskās sacensībās Maskavā un citur Krievijā. Tāpat plāno piedalīties Latvijas čempionātā.
Lai popularizētu veselīgu dzīves veidu un masreslingu kā perspektīvu sporta veidu tieši jauniešu vidū, LMF ir organizējusi vairākas nodarbības, lekcijas, paraugdemonstrējumus un sacensības Latvijas skolās, bērnu nometnēs un dažādos publiskos pasākumos.
Šī gada 28. septembrī norisināsies Latvijas čempionāts masreslingā, kura mērķis ir noskaidrot spēcīgākos Latvijas atlētus un pēc sacensību rezultātiem noteikt komandas sastāvu, kas šogad Novembrī dosies uz Pasaules čempionāta masreslingā 3. kausa posmu Lodzā, Polijā.

Vieta un laiks:
- Sacensības notiks 2019. gada 28. septembrī Rīgas Nacionālajā Sporta Manēžā, Kojusalas ielā 9, Rīgā
- 1000 – 1130 dalībnieku svēršanās (sievietes, vīrieši);
- 1130 – 1200 tehniskais pārtraukums;
- 12.00 sacensību sākums.

Kontakttālrunis: +371 28755557 Arnis Rukmanis


Drukāt   E-pasta adrese