Unikalitāte un nozīmīgums  

 

Ārēji šķietami vienkāršais masrestlings palīdz atlētiem attīstīties vispusīgi un harmoniski, jo cīņas laikā ir iesaistītas visas muskuļu grupas. Sportistiem, kuri ar masrestlingu nodarbojas sistemātiski, izveidojas muskuļu korsete, kura ļauj izturēt šķietami vienkāršās cīņas vērā ņemamās slodzes.

 Jakutu masrestlings kā cilvēka spēka un izturības pārbaudes veids vienīgais pasaulē ietver tik izcilu tehniku un visu muskuļu grupu darbības funkcionalitāti.

 Salīdzinot ar pagājušo gadsimtu, masrestlinga noteikumi ir ļoti mainījušies. Agrāk nūju vienkārši pārvilka, sēžot nekustīgi. Vēlāk entuziasti sāka izmēģināt dažādus paņēmienus, arī skriešanu par dēli, ar nolūku izsist pretinieku no līdzsvara, tika ieviesti cīņai atvēlētā laika ierobežojumi, utt. Tas veicināja atdzimušā sporta veida popularitātes strauju pieaugumu, un tajā pašā laikā tas izveidojās par priekšnesumu, kā arī kļuva dinamisks. Pašlaik sacensības un televīzijas translācijas no notikuma vietas nemainīgi izraisa visplašākās publikas interesi.

 Masrestlings ir demokrātisks sporta veids, jo tajā var piedalīties gan vīrieši, gan sievietes, gan bērni, gan veterāni.

 Lai nodarbotos ar masrestlingu, nav vajadzīgs dārgs inventārs, nav nepieciešamas arī speciāli aprīkotas sporta būves. Vasarā sacensības var sarīkot zem klajas debess, bet ziemā – nelielā platībā jebkurā telpā.

 Vēl viena masrestlinga priekšrocība – tas nav traumatisks sporta veids. Ja sportists pirms cīņas ir labi iesildījies, viņam nekas nedraud, ja nu vienīgi - uz plaukstām var rasties tulznas tiem atlētiem, kuri ar šo sporta veidu nodarbojoties pastāvīgi.

Super User
Super User